Background
Kurumsal Yapımız

 

 

Mütevelli Heyeti 

 

 Abdullah ÇÖRTÜ

1964 yılında Boyabat doğumlu olan Abdullah ÇÖRTÜ, yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünde 1986 yılında, Yüksek lisans eğitimini ise Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünde 2010 yılında tamamlamıştır.
Mesleki kariyerine Türkiye Kalkınma Bankasında 1986 yılında Uzman Yardımcısı olarak başlamış ve Uzman, Kredi Müdür Yardımcısı ve Kredi Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.
1998-1999 yıllarında Pİ Uluslararası Danışmanlık Ltd. Şirketinde Yatırım ve Mali İşler Yöneticisi olarak görev yapmıştır.
1999-2001 yılları arasında Beğendik Mağaza İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş.’de Bütçe ve Planlama Müdürü olarak kariyerini sürdürmüştür.
Halen Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş’nin Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.
Abdullah ÇÖRTÜ Sinerjitürk Etkin İş ve Güç Birliği Vakfı Mütevelli Heyeti ve Denetleme Kurulu Üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 Abdullah Raşit GÜLHAN

1959’da Kastamonu Araç’da doğdu. Ankara Üniversitesinden 1983 yılında Fizik Mühendisi olarakmezun oldu. “Sayısal Faz Modülasyonu ve Uygulamaları” başlıklı tezi ile yüksek lisansını 1987 yılında Gazi Üniversitesinde tamamladı.
1984 yılında Telsiz Genel Müdürlüğünde mühendis olarak çalışma hayatına başladı, Elektronik Test ve Ölçüm laboratuarı olarak adlandırılan Tip Onay Laboratuarının kuruluşunda görev yaptı. Yurt içinde ve dışında çeşitli şirketlerde ve Kamu Kuruluşlarında çalıştı. TÜBİTAK tarafından hazırlanan enformatik altyapısı çalışma grubu üyesi, DPT’nin 6ıncı Beş Yıllık Kalkınma Planından itibaren tüm Kalkınma Planlarında Üye, Telekomünikasyon Komitesi Raportörü ve Telekomünikasyon Komitesi Başkanı olarak görev yaptı.
2000 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanın onayı ile Telekomünikasyon Kurumunu kurmakla görevlendirilen Kurucu Kurul arasında yer aldı ve Kurumun ve Kurulun II. Başkanlığı görevini yaptı. Birçok uluslararası kurumlar nezdinde Türkiye’yi Heyet üyesi, Heyet Başkan Yardımcısı, Heyet Başkanı olarak temsil etti. 2004 yılında görev süresi sonunda Kurumdaki görevinden ayrıldı.
2004 yılında ARG Danışmanlık Hizmetleri şirketini kurdu. Güney Kore Cumhuriyeti Haberleşme ve Bilişim Bakanlığına bağlı KİPA ajansının Türkiye ve Ortadoğu, Kafkaslar ve Balkanlardan sorumlu danışmanlığını 2005-2009 yılları arasında yaptı.
2005-2011 yılları arasında Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneğinin (MOBİSAD) önce danışmanlığını sonra da Genel Sekreterliği görevini sürdürdü. Bu süre içinde çeşitli E-Devlet Dönüşümü Kurulu, İnternet Üst Kurulu, TOBB Telekomünikasyon Sektör Meclisinin toplantılarına MOBİSAD’ı temsilen aktif katkı sağladı.
2007 yılında fikren 2008 yılında fiilen hayata geçen fikir babası olduğu SİNERJİTÜRK ETKİN İŞ ve GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU’NU kurdu ve 2012 yılı Kasım ayında bu Platformun SİNERJİTÜRK ETKİN İŞ ve GÜÇ BİRLİĞİ VAKFI adı ile Vakıflaşmasını sağladı.
Halen, SİNERJİTÜRK Etkin İş ve Güç Birliği Vakfının Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı ve VERASOFT Savunma ve Bilgi Teknolojileri Danışmanlık ve Ticaret Anonim Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.
Abdullah Raşit GÜLHAN evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Cihat BİLAL

1963 yılında Afyon ili Emirdağ ilçesinde doğmuş, Emirdağ ilçesinde başladığı öğrenim hayatını Ankara da tamamlamıştır. Askerlik hizmetinin ifasını müteakiben, Otomotiv sektöründe iş hayatına başlangıç yapmıştır. Bu sektördeki iş hayatını sürdürürken, ailesi ile birlikte Bil-Tur Turizm İnşaat Ticaret A.S şirketini kurarak, 1986 yılında inşaat ve turizm sektörüne girmiştir. 1987 – 1993 yılları arasında turizmde yatırımcı ve isletmeci olarak faaliyetine devam etmiştir. Aynı dönemde ülkemizin yakın ticari ilişki içinde bulunduğu Hollanda’da tur operatörlüğü şirketi kurarak, turizm sektöründeki faaliyetine bu ülkeyi de eklemiştir.
1994 yılında kurduğu BH Atlas Turizm ve İnşaat A.Ş. firmasıyla Rusya da otel isletmeciliği ile tur operatörlüğü işine 2003 yılına kadar devam etmiştir. Yine aynı dönemde Türkiye’den Rusya’ya otel donanımları ve kimyasalları ihracatı gerçekleştirerek ülkemize döviz kazandırıcı faaliyette bulunmuştur.
2004 yılında Amerika da Maxima Group Inc. Firmasını kurarak bir süre Amerika Birleşik Devletlerinde iş hayatına devam etmiştir. Halen Yurt Dışı Turizm sektöründe çalışmalarını sürdürmektedir.
Cihat BİLAL evli ve üç çocuk babasıdır.
 

 

İlhan BARLAS

1960 Yılında Ankara’da doğan İlhan BARLAS tüm eğitim hayatını Ankara’da tamamlamış ve Ankara Atatürk Lisesini takiben Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır.
Avukatlık stajından sonra Hava Kuvvetleri Komutanlığında Hâkim Asteğmen olarak askerlik hizmetini ifa etmiştir.
Halen, İstanbul Barosuna kayıtlı olan Avukat İlhan BARLAS, Barlas Hukuk Bürosunun sahibi ve yöneticisi olarak görev yapmaktadır.
SİNERJİTÜRK Etkin İş ve Güç Birliği Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyesi olan İlhan BARLAS evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Murat DURSUN

1956 Yılında Adana’da doğan Murat DURSUN, Lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yaptı ve akabinde İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü İşletmecilik İhtisas programını tamamladı.
İş hayatına 1980 yılında Koç Holding’te başlayan DURSUN, 1986 yılına kadar Holding ve bünyesindeki Beko Ticaret A.Ş. de çalıştı. 1986 yılında gruptan ayrıldı ve 1994 yılına kadar Dayanıklı Tüketim Malları ve Telekomünikasyon sektörlerinin ithalat ve dağıtım alanlarında ticari faaliyetlerini sürdürdü. 1994 Yılında ise Mobil Telekomünikasyon Sektörüne yöneldi ve kurduğu şirketleri ile halen sektörün farklı alanlarında ticari faaliyetlerini ve yatırımlarını sürdürmektedir.
1998 yılında MOBİSAD Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İşadamları Derneği kurucu Başkanlığı görevini üstlenen DURSUN, 2004-2104 yılları arasında MOBİSAD Genel Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2005 yılından bu yana da İstanbul Ticaret Odası Telekomünikasyon Meslek Komitesi Başkanlığı ve Meclis Üyeliği görevlerini yürütmektedir. TOBB Türkiye Telekomünikasyon Meclisinin İlk Başkanı olan Murat DURSUN Halen Sektör Meclisinin Aktif Üyesidir.
Sinerjitürk Etkin İş ve Güç Birliği Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Dursun evli ve iki çocuğu vardır.

 

Özhan Kazım KOCAMAN

1967 yılında Artvin, Arhavi’de doğan Özhan K. Kocaman, ilköğretimini ve lise eğitimini Kırıkkale’de tamamlamış olup Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1990 yılında mezun olmuştur.
1992 yılında askerlik görevini Genelkurmay Başkanlığı’nda tamamlayan Kocaman, Türk Uçak Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Mali İşler Müdürlüğü’nde Muhasebe Memuru olarak göreve başlamıştır.
1998 yılında Mali İşler Uzmanı görevine atanmıştır.
2005 yılında TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay San. A.Ş.’de Genel Muhasebe Uzmanı olarak görevine devam etmiştir. 2005 yılında Genel Muhasebe Lideri ve 2007 yılından itibaren Genel Muhasebe Şefi olarak görev alan Kocaman 1 Aralık 2011 tarihinden itibaren Genel Muhasebe ve İştirakler Müdürü görevine atanmıştır.
1998 yılından itibaren Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ruhsatı, 2012 yılından itibaren Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Lisansı ve 2013 yılı itibarı ile T.C. Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Bağımsız Denetçi Belgesi sahibi olan Özhan K. Kocaman evli ve bir çocuk babasıdır.
SİNERJİTÜRK Etkin İş ve Güç Birliği Vakfı Kurucuları arasında yer almakta olup; Sinerjitürk Etkin İş ve Güç Birliği Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Denetleme Kurulu Başkanıdır.

 

Refik DEMİRCİ

1950 yılında Yozgat’IN Akçamadeni Akçakışla köyünde doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamalamış olup; Dikmen Ortaokulunun ilk mezunlarındandır. Ankara Atatürk Lisesinini takiben yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlayarak aynı fakültede Ticaret Hukuku dalında yüksek lisans yapmıştır.
Ankara’da tamamladığı Avukatlık Stajını takiben bir süre avukat olarak çalışmış ve sonrasında Maraş-Pazarcık, Milas 2., Ankara-Etimesgut, Ankara 44, İstanbul-Bakırköy 15 ve İstanbul-Büyükçekmece 7. Noterlikleri görevlerinde bulunduktan sonra 2015 yılında emekli olmuştur.
Noter Odalarında, Türkiye Noterler Birliğinde ve Türkiye Noterler Birliği çeşitli görevler almış, Yönetim Kurullarında görev üstlenmiştir. Türkiye Noterler Birliği bünyesinde kredi fonu, sağlık fonu, emeklilik fonu ile doğal afet fonlarının kurulmasına önemli katkılar sağlamıştır. Ayrıca, TNB Vakfına Bağlı TNB KEP ve TNB E-İmza Şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmüştür.

Sinerjitürk Etkin İş ve Güç Birliği Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Refik DEMİRCİ evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

Umut TAŞTAN

Umut Taştan, profesyonel iş hayatına 1995 yılında Borusan Holding’de başlamıştır. Sonrasında yurt içinde ve yurt dışında üretim, elektronik, sağlık ve telekomünikasyon gibi farklı sektörlerdeki firmaların teknoloji bölümlerinde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Halen Hewlett Packard firmasının Türkiye yazılım danışmanlığı bölümünün yöneticiliği sürdürmektedir. Umut Taştan, 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra, 1999 yılında aynı bölümde yüksek mühendislik eğitimini tamamlamıştır.
Sinerjitürk Etkin İş ve Güç Birliği Vakfı Mütevelli Heyeti ve Denetleme Kurulu Üyesi olan Umut TAŞTAN evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Yavuz Tolga BELEN

1965 senesinde Çorum’da doğdu. Ankara Bahçelievler Deneme Lisesinden sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden 1990 yılında mezun oldu.
Askerlik görevini tamamlamasına müteakip Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAİ)de nümerik kontrollü imalat alanında imalat mühendisi ve sırasıyla teknik pazarlama uzmanı ve ileri teknoloji malzemeler bölümünde uzman mühendis olarak çalıştı. 1995 yılında ODTÜ üst düzey yöneticilik sertifika programını tamamladı.
1998 yılında Bayraktarlar Holding bünyesinde otomotiv yan sanayi aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren Aygersan firmasına Fabrika Müdürü olarak göreve başladı, 2012 senesinde aynı firmada Yönetim Kurulu üyeliği görevini de üstlendi.
SİNERJİTÜRK Etkin İş ve Güç Birliği Vakfının Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Yavuz Tolga BELEN evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

Yönetim Kurulu

 
Abdullah Raşit GÜLHAN (Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı)
İlhan BARLAS
Murat DURSUN
Refik DEMİRCİ (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)
Yavuz Tolga BELEN
 

 

Denetim Kurulu

 

Abdullah ÇÖRTÜ
Özhan Kazım KOCAMAN (Denetim Kurulu Başkanı)
Umut TAŞTAN