Background
Yurtdışı Temsilciliklerimiz

SİNERJİTÜRK ETKİN İŞ ve GÜÇ BİRLİĞİ VAKFI olarak, ülkemizin daha hızlı kalkınmasına ve tanıtımına katkı sağlamak üzere Sinerjitürk Vakfı Yurtdışı Temsilciliklerinin oluşturulmasına karar verilmiştir. Yurtdışı temsilciliklerimiz yurtdışında yaşayan işkadınlarımız, işadamlarımız, akademisyenlerimiz, profesyonellerimiz ile öğrencilerimiz arasında daha güçlü köprüler oluşturulacaktır.

Böylece, SİNERJİTÜRK VAKFI; Beyin Göçünü Beyin Gücüne dönüştüren, Tersine Beyin Göçü Projelerinde önemli katkı sağlayan referans bir kurum olarak anılmayı hedeflemektedir. Ayrıca, Yurt dışı temsilciliklerimiz yolu ile yurtdışındaki birçok proje ve ihaleden anında haberdar olarak, ülkemizin teknoloji üreten ve teknolojiye yön veren Lider Ülke olmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.


Bu maksatla; SİNERJİTÜRK ETKİN İŞ ve GÜÇ BİRLİĞİ VAKFI’NIN Resmi Senedinin 2inci maddesinde belirtilen yurtdışı temsilciliklerin kuruluş ve işleyişine kurumsal bir yapı kazandırmak, Vakfın Yurtdışı Temsilcilerinin görev, hak ve sorumluklarını belirlemek üzere SİNERJİTÜRK ETKİN İŞ VE GÜÇ BİRLİĞİ VAKFI YURTDIŞI TEMSİLCİLİK YÖNETMELİĞİ hazırlanmıştır.


SİNERJİTÜRK VAKFI Yönetim Kurulu’nun değerlendirmesi sonucunda her ülkede, bir veya birden fazla sayıda gönüllük esası ile çalışmalarını sürdürecek SİNERJİTÜRK VAKFI Yurtdışı Temsilcileri görevlendirilecektir.